Ремонт-фантом, або Як у Житомирі виділяють кошти на ремонт відремонтованих дахів


В яких будинках планують проводити ремонт, хвилює переважну більшість житомирян, а от скільки коштів при цьому витрачаються неефективно, турбує небагатьох.

Витрати мільйонів гривень лишаються безконтрольними, а нерідко це упущення коштує бюджету громади кругленької суми.

21.05.14 рішенням Житомирського міськвиконкому №167 було затверджено перелік об”єктів капітального ремонту житлового фонду на 2014 рік.

В цілому на ремонти житлового фонду в міському бюджеті 2014 року закладено 22 млн. грн. Сума, здавалося б, значна, але насправді це лише 20% від фактичної потреби, що становить близько 110 млн. грн., і з кожним місяцем зростає.

За таких умов дуже важливим є раціональний розподіл наявних коштів та ефективне їх використання. Наразі вже затверджено перелік об’єктів на більш, ніж половину, закладених коштів і підготовлено проект рішення про доповнення до переліку об’єктів, у яких планується провести ремонт тих чи інших елементів.

В умовах такого жорсткого дефіциту дуже насторожують факти виділення коштів на об’єкти, які явно не є першочерговими.

Для прикладу можна навести ремонт даху будинку по вул. Московська, 44. Ремонт м’якої покрівлі будинку разом із іншими увійшов у перелік і був затверджений рішенням виконкому. Ще на тому ж засіданні я акцентував увагу на недоцільності таких витрат, бо вказаний об’єкт не потребує подібного капітального ремонту.

На таке зауваження начальник Управління житлового господарства Світлана Півоварова запевнила членів виконкому, що попередній капітальний ремонт даного елементу будинку здійснювався в 2003 році, і наразі він потребує “капітального покращення”.

Виконком таки затвердив перелік об’єктів капремонту житлового фонду на 2014 рік. Окремо варто зазначити, що жодної суми чи планового обсягу робіт в рішенні немає. Одразу ж я вніс пропозицію додати цю інформацію окремим додатком до рішення для відома громадян, а виконкому в кінці року розглянути звіт начальника управління ЖКГ Півоваровій С.І. про виконання робіт і витрачання коштів. Мою пропозицію підтримав лише 21 член виконкому. За рішення без цифр голосувало 35 осіб.

Із цим можна було змиритися і забути, але ніколи не буває беззворотніх рішень, особливо, якщо ти впевнений у свої правоті.

Можна довго обговорювати та, звісно, краще побачити все на власні очі. Наразі дах будинку за адресою м. Житомир, вул. Московська, 44 виглядає ось так:

На черговому засіданні виконкому, де розглядався звіт про виконання фінплану КВЖРЕП №8, який обслуговує будинок по вул. Московській, 44, я вкотре підняв це питання і поцікавився про стан даного даху: коли його востаннє ремонтували та граничний термін служби такого покриття.

Начальник жеку назвав 2004 рік. Не отримавши повної відповіді від начальника жеку, до мене підійшла Світлана Півоварова і запевнила, що управлінням повторно перевірено стан об’єкту і встановлено, що потреба в ремонтних роботах не перевищує 10% від загальної площі покриття, а отже, недоцільно проводити капітальний ремонт, і даний об’єкт виключено з переліку об’єктів капітального ремонту житлового фонду на 2014 рік. На найближчому засіданні виконкому повинні бути внесені зміни в проект рішення, а заплановану 171 тисячу гривень буде перенаправлено на об’єкт, який дійсно потребує ремонту.

Дуже сумно, що такі факти мають місце, але, посиливши контроль за подібними процесами, ми без особливих зусиль зможемо знайти такі необхідні резерви для вирішення проблем міста та його громадян.Источник: “http://stopotkat.net/news/view/37507”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя